fbpx

Ponad 10 letnie doświadczenie!

Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Sob. 10:00 - 14:00

Pierwsza aranżacja łazienki – poradnik

Pierwsza aranżacja łazienki

Łazienka, jedno z najbardziej obleganych pomieszczeń w domu musi być skrojone na miarę potrzeb rodziny, która z niej korzysta.

Przy aranżacji łazienki, która następuję podczas budowy domu, adaptacji świeżego pomieszczenia czy też generalnego remontu ważne jest długoterminowe spojrzenie na nasze potrzeby.

Toaleta i łazienka – razem czy osobno?

Puntem wyjścia powinno być określenie czy chcemy mieć dwa oddzielne pomieszczenia, czy toaleta i łazienka mają być wspólne. Przy tym wyborze ma znaczenie liczba osób korzystająca z pomieszczenia – wiadomo, że przy dużej liczbie osób, a małym metrażu, ciężko będzie dogodzić z dostępnością jednego pomieszczenia dla dużej liczby jej użytkowników. Drugim ważnym kryterium decyzyjnym jest to, jaką powierzchnią w domu czy mieszkaniu dysponujemy. Na większej powierzchni możemy sobie pozwolić nawet na dwie lub więcej toalet czy łazienek. W przypadku mieszkania i rozwiązania osobna łazienka, osobna toaleta pozwala to na zachowanie intymności, gdy mamy gości, wówczas należy tylko pamiętać, aby w toalecie oprócz sedesu znalazła się także umywalka. Niestety, takie rozwiązanie może powodować, że pomieszczenia takie staną się klaustrofobiczne, ze względu na swoją wielkość.

Prysznic, wanna czy może jedno i drugie?

Kolejnym problemem z jakim spotykamy się przy organizacji wnętrza jest wybór urządzeń do niego. Musimy zastanowić się na co pozwalają nam nasze możliwości powierzchniowe, czy starczy miejsca na prysznic i wannę, samą wannę, sam prysznic czy może wannę i możliwość zabudowy jej kabiną prysznicową.

Młode pary aranżując wnętrze bardzo często, jeśli pozwala im powierzchnia, decydują się na oddzielny prysznic i wannę lub na wannę z zabudową prysznicową.

Co zrobić, żeby łazienka była większa?

Często spotykanym problemem, zwłaszcza w mieszkaniach w bloku jest ich wielkość. Bardzo dobrym pomysłem, aby powiększyć pomieszczenie jest zamontowanie dużego lustra na ścianie. Im większe lustro, tym lepiej. Dodatkowo optycznie przestrzeń powiększy dobre i jasne oświetlenie łazienki.

 

Przy aranżacji wnętrza ważne jest, aby patrzeć dalekosiężnie. Łazienkę wybieramy na lata, więc dobrze jest przeanalizować naszą sytuację rodziną, nasze plany, przemyśleć co chcemy, żeby się w niej znalazło, co nie jest nam niezbędne. W końcu w tym pomieszczeniu rozgrywa się duża część życia codziennego.

Komentarze są wyłączone.