fbpx

Ponad 10 letnie doświadczenie!

Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Sob. 10:00 - 14:00

Skosy w łazience

Skosy w łazience

Aranżując wnętrze łazienki ze skosami stajemy przed wielkim wyzwaniem. Mając takie wnętrze z racji jego specyfiki i trudu zmian musimy dostosować się do warunków i szczególnie przemyśleć ułożenie całego pomieszczenia.

Już na wstępie należy przygotować się z czym będziemy mieć do czynienia, ponieważ niskie ściany kolankowe mogą narobić dużego kłopotu.

Gdzie umywalka?

W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na możliwość swobodnego stania. Powinna to być strefa, w której możemy stanąć, wysuszyć włosy czy wytrzeć ciało po kąpieli.

Po wyznaczeniu takiej strefy przystępujemy do umieszczenia umywalki, która powinna być umieszczona na ścianie, gdzie nie ma skosów ze względu na naszą wygodę.

Elementy, które mogą znajdować się pod skosami trzeba dobrze przemyśleć i przeanalizować jaką wysokość przy nich potrzebujemy, czy nie musimy skosu zabudować, aby odsunąć te elementy.

Pod skosami mogą znaleźć się takie rzeczy jak:

Toaleta – pod uwagę musimy wziąć wysokość ściany kolankowej oraz wzrost użytkowników łazienki. Jeśli ściana kolankowa jest zbyt niska możemy zastosować odsunięcie toalety na potrzebną odległość i zabudowanie pustej przestrzeni miejsce na kwiaty lub półką.

Wanna – tak jak w przypadku toalety, musimy zwrócić uwagę jaką mamy wysokość ściany kolankowej oraz wziąć pod uwagę z użytkownikami o jakim wzroście mamy do czynienia. Jeśli dostępna wysokość pod skosami jest nam za niska możemy odsunąć wannę za pomocą zabudowy, która pozwoli nam uzyskać większą dostępną wysokość oraz miejsce na przykładowo kosmetyki.

Pusta przestrzeń pod skosami – wykorzystać ją możemy na zabudowanie ściany kolankowej półkami czy szufladami, gdzie możemy umieścić kosmetyki, artykuły czystości czy po prostu ręczniki.

 

W przypadku łazienki ze skosami możemy wykorzystać oświetlenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalne efekty.

Skosy mimo, że są problematyczne pięknie odwdzięczają się dodając uroku pomieszczeniu.

Poprzednie

Komentarze są wyłączone.